Warsztaty „Język – Literatura – Muzyka”

Możliwość komentowania Warsztaty „Język – Literatura – Muzyka” została wyłączona

 

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztatach „Język – Literatura – Muzyka”, które odbędą się na Wydziale Neofilologii UAM 26 maja 2017 r. o godz. 10:00 w Collegium Novum, Al. Niepodległości 4, sala 104 B.

Przedmiotem wystąpień i dyskusji będą szeroko rozumiane związki języka i literatury z muzyką. Wystąpienia w języku polskim mogą mieć zatem nie tylko profil językoznawczy czy literaturoznawczy, lecz np. psychologiczny lub muzykologiczny.
Pragniemy podkreślić, że spotkanie to celowo zaplanowane jest nie jako konferencja, lecz jako warsztaty, czyli forum do dyskusji nad dynamicznie się rozwijającymi, bądź powstającymi dopiero projektami badawczymi. Ma ono umożliwić przede wszystkim dialog i spojrzenie na dane zagadnienie z szerszej, czy też z zupełnie innej perspektywy, poprzez poddanie go pod dyskusję w gronie osób o bardzo różnych profilach naukowych i zainteresowaniach badawczych, połączonych jednak wspólnym mianownikiem, jakim są rzeczone związki języka i literatury z muzyką.
Jako goście specjalni referaty wygłoszą:
Piotr Podlipniak, Instytut Muzykologii UAM
Jakub Matyja, Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Humianties & Media, University of Huddersfield
Teksty, zreferowane i przedyskutowane w ramach warsztatów, znajdą się – po wcześniejszym uzyskaniu pozytywnej recenzji – we wspólnej publikacji.
Osoby zainteresowane podzieleniem się swoimi przemyśleniami lub badaniami w krótkich wystąpieniach (max. 20 minut) uprzejmie prosimy o zgłoszenia w postaci abstraktu (300-500 słów) ze wskazaniem podstawowej literatury (1-5 pozycji) oraz krótkiego biogramu/profilu naukowego, w dwóch osobnych dokumentach tekstowych.
Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko i afiliację uczestnika oraz wspomniany abstrakt i biogram, uprzejmie prosimy nadsyłać do 30 kwietnia 2017 r. na adres e-mail: jlm_warsztaty@wp.pl.
Osoby, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniu bez wygłaszania referatu, również prosimy o zgłoszenie (wystarczy wiadomość „jestem zainteresowana/y udziałem w warsztatach”) na ten sam adres, również do 30 kwietnia 2017 r.
W razie pytań czy wątpliwości do Państwa Dyspozycji pozostają organizatorzy:
Agata Kochanowska: agata.kochanowska@amu.edu.pl
Hanna Kupś: Hanna.kups@gmail.com
Dalsze szczegóły otrzymają Państwo drogą mailową po uprzednim wysłaniu zgłoszenia.
ZAPRASZAMY!